Connect with us

Saç Bakımı

Duş Sonrası Kabaran Saçlara Etkili Çözümler

Saçlarınızın kabarmasına neden olacak birçok faktör bulunuyor. Bu faktörlerden bazıları, sağlıksız beslenme, kuruluk, saça çok fazla uygulaması ve saçın çok fazla işlem görmesi şeklindedir.

Published

on

Photo: StockSnap / pixabay

Duş Sonrası Kabaran Saçlara Etkili Çözümler

Saçlarınızın kabarmasına neden olacak birçok faktör bulunuyor. Bu faktörlerden bazıları, sağlıksız beslenme, kuruluk, saça çok fazla uygulaması ve saçın çok fazla işlem görmesi şeklindedir. Aynı zamanda nem oranı yüksek olduğu zaman saçlarınızın daha fazla kabardığını görebilirsiz. Bu yüzden de saçınıza verdiğiniz şekilde uzun süre kalmaz. Saçlarınızın kabarmasını ve elektriklenmesini önleme adına sizlere farklı yöntemler sunacağız. Bu yöntemlerden birisini uygulayarak saçınızın elektriklenmesini önüne geçebilirsiniz.

1-Saçlarınızın duştan çıktıktan sonra elektriklenmesini veya kabarmasını önlemek istiyorsanız duşa girmeden önce saçlarınıza sıcak yağ bakımı yapmanız gerekir. Bu yağ bakımı saçlarınızın daha yumuşak olmasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda saçlarınız daha kolay bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Argan yağı veya zeytinyağı gibi doğal yağları tercih edebiliriniz. Bu yağları düzenli bir şekilde haftada bir defa uygulamalısınız.

2-Maşa ve fön gibi işlemleri çok sık yaptırmamaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda fön makinesi kullanmayı da bir süreliğine bırakabilirsiniz. Bu tür saçlarınıza ısı uygulanan işlemleri sık yapmanız gerekiyorsa sıcaklık ayarını düşük tutmaya çalışmalısınız.

3-Duş aldıktan sonra saçlarınızda kalan fazla suyu havlu yardımıyla alabilirsiniz. Saçlarınızı tararken de geniş dişli tarak tercih edebilirsiniz.

4-Duştan çıktığınız zaman saçlarınızın elektriklenmesini veya çok fazla kabarmasını istemiyorsanız nemli ortamlardan uzak durmanız gerekir. Duş sırasında sıcak sudan dolayı buhar oluşacaktır. Bu buharın banyonuzdan çıkabilmesi için banyonuzu havalandırabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmek istiyorsanız bunun için buharın banyodan tamamen çıkmasını beklemelisiniz.

5-Saçlarınızı belli aralıklarda sirkeli su kullanarak durulamak saç tellerinizin daha fazla güçlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda sizlere saçlarınızın pH değerini dengeleme konusunda da yardımcı olur.

6-Beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekir. Vitamin eksikliği gibi durumları ilk başta saçınızdan anlayabilirsiniz. Vücudunuz için gerekli miktarda vitamin ve minerali aldığınız zaman saçlarınızın bir süre sonra kurumasının önüne geçebilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meraklısına

En Çok Merak Edilenler

Copyright © 2018 Meraklı Kızlar Burada