Bizimle iletişime geçin

Saç Bakımı

Duş Sonrası Kabaran Saçlara Etkili Çözümler

Saçlarınızın kabarmasına neden olacak birçok faktör bulunuyor. Bu faktörlerden bazıları, sağlıksız beslenme, kuruluk, saça çok fazla uygulaması ve saçın çok fazla işlem görmesi şeklindedir.

Photo: StockSnap / pixabay

Duş Sonrası Kabaran Saçlara Etkili Çözümler

Saçlarınızın kabarmasına neden olacak birçok faktör bulunuyor. Bu faktörlerden bazıları, sağlıksız beslenme, kuruluk, saça çok fazla uygulaması ve saçın çok fazla işlem görmesi şeklindedir. Aynı zamanda nem oranı yüksek olduğu zaman saçlarınızın daha fazla kabardığını görebilirsiz. Bu yüzden de saçınıza verdiğiniz şekilde uzun süre kalmaz. Saçlarınızın kabarmasını ve elektriklenmesini önleme adına sizlere farklı yöntemler sunacağız. Bu yöntemlerden birisini uygulayarak saçınızın elektriklenmesini önüne geçebilirsiniz.

1-Saçlarınızın duştan çıktıktan sonra elektriklenmesini veya kabarmasını önlemek istiyorsanız duşa girmeden önce saçlarınıza sıcak yağ bakımı yapmanız gerekir. Bu yağ bakımı saçlarınızın daha yumuşak olmasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda saçlarınız daha kolay bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Argan yağı veya zeytinyağı gibi doğal yağları tercih edebiliriniz. Bu yağları düzenli bir şekilde haftada bir defa uygulamalısınız.

2-Maşa ve fön gibi işlemleri çok sık yaptırmamaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda fön makinesi kullanmayı da bir süreliğine bırakabilirsiniz. Bu tür saçlarınıza ısı uygulanan işlemleri sık yapmanız gerekiyorsa sıcaklık ayarını düşük tutmaya çalışmalısınız.

3-Duş aldıktan sonra saçlarınızda kalan fazla suyu havlu yardımıyla alabilirsiniz. Saçlarınızı tararken de geniş dişli tarak tercih edebilirsiniz.

4-Duştan çıktığınız zaman saçlarınızın elektriklenmesini veya çok fazla kabarmasını istemiyorsanız nemli ortamlardan uzak durmanız gerekir. Duş sırasında sıcak sudan dolayı buhar oluşacaktır. Bu buharın banyonuzdan çıkabilmesi için banyonuzu havalandırabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmek istiyorsanız bunun için buharın banyodan tamamen çıkmasını beklemelisiniz.

5-Saçlarınızı belli aralıklarda sirkeli su kullanarak durulamak saç tellerinizin daha fazla güçlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda sizlere saçlarınızın pH değerini dengeleme konusunda da yardımcı olur.

6-Beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekir. Vitamin eksikliği gibi durumları ilk başta saçınızdan anlayabilirsiniz. Vücudunuz için gerekli miktarda vitamin ve minerali aldığınız zaman saçlarınızın bir süre sonra kurumasının önüne geçebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Yorum Yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meraklısına

Genel8 ay ago

Evlilik Programlarının Fenomen Gelin Adayı Hanife’yi Görenler Tanıyamadı

 Esra Erol ve Zuhal Topal’ın programlarında eş arayan gelin adayı Hanife Gürdal estetik yaptırdı. Hanife Gürdal’ın estetikli halini görenler gözlerine...

Genel9 ay ago

Survivor’da büyük sürpriz! Acun Ilıcalı açıkladı

7’den 70′ e herkesi ekranlara kilitleyen ünlü yarışma programı Survivor 2018 yine nefesleri kesti. Acun Ilıcalı  yarışmacılara büyük sürprizi açıkladı. Acun...

Genel9 ay ago

Kıvanç Tatlıtuğ’un aldığı ücrete inanamayacaksınız

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ  , Kenan İmirzalıoğlu’ndan ‘en yüksek ücret’ rekorunu aldı. Tatlıtuğ’un yeni filmi ‘Hadi Be Oğlum’ ilk haftasında...

Genel10 ay ago

Hızlı Yemek Yeme Alışkanlığı Olanlar Dikkat Etmeli

Hızlı yemek yeme sağlığınız için çok zararlı olacak bir alışkanlığa dönüşebilir. Hızlı yemek yiyen kişiler genellikle bu durumlardan şikayetçidir.

Genel1 sene ago

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Genel1 sene ago

Aldatmanın Nedenleri

Klinik psikologu olan Kayla Knopp yaptığı araştırmalar sonucunda aldatmanın nedenlerini belirlemiştir. Yazımızda sizlere aldatmanın nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Genel1 sene ago

2017’nin En Rüküşleri

Bazı kadınlar yıla tarzıyla damga vurmayı başarırken bazı kadınlar ise kötü görünümleriyle akıllardan çıkmaz. Yazımızda sizlere 2017’nin en kötü rüküşleri...

Genel1 sene ago

2017 Yılında En Fazla Konuşulan Moda Olayları

İntihal iddiaları, ayrılık haberleri, muhteşem defileleri ve heyecanlı yeni gelişmeleriyle moda dünyasında muhteşem bir yılı geride bıraktık.

Genel1 sene ago

Hamile Kalma Yollarını Arayan Kişiler İçin En İyi Yollar

Neredeyse bütün kadınlar kendisini tam olarak hazır hissettiği dönemlerde çocuk sahibi olmak isterler. Siz de hamile kalmaya karar vermiş olabilirsiniz.

En Çok Merak Edilenler

Copyright © 2018 Meraklı Kızlar Burada