Bizimle iletişime geçin

Kişisel Bakım

Genç ve Güzel Ellere Sahip Olmak İçin Öneriler

Ellerinizin daha genç ve daha güzel görünmesini mi istiyorsunuz? Bunun için onlara gerçekten çok iyi bakmanız gerekir.

Photo: vait_mcright / pixabay

Genç ve Güzel Ellere Sahip Olmak İçin Öneriler

Ellerinizin daha genç ve daha güzel görünmesini mi istiyorsunuz? Bunun için onlara gerçekten çok iyi bakmanız gerekir. Ellerinize doğru bir şekilde nasıl bakılacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, genç ve güzel ellere sahip olmak için öneriler yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi verdik.

Ellerinizin Bakımına Mutlaka Özen Gösterin

Yüzünüze makyaj yaptığınız zaman yüzünüzün daha genç ve pürüzsüz gözüktüğünü görebilirsiniz. Saçlarınızı boyayıp kestiğiniz zaman ise daha değişik bir görünüm elde edersiniz. Fakat ne botoks ne de başka bir muamele ellerinizin daha genç görünmesini sağlamaz. Elleriniz için yapabileceğiniz en güzel şey ilk baştan itibaren onlara güzel bakmaktır.

Ellerinizin yumuşacık olması ve her zaman genç görünmesi için bazı bakım tüyolarını bilmeniz gerekir. Ellerinize bakım için yaşınızın kaç olduğu fark etmez. Çünkü hiçbir zaman geç değildir.

Soğuk Havalarda Mutlaka Eldiven Kullanın

Hava sıcaklıkları düşmeye başladığı zaman çantanızda mutlaka bir eldiven bulundurun. Eğer eldiven kullanmaya ihtiyacınızın olmadığını düşünüyorsanız sizlere çok fazla yanıldığınızı söyleyebiliriz. Soğuk havalar her zaman ellerinizin en büyük düşmanıdır. Cildinize zarar verecek olan bu soğuk havalardan korunmak istiyorsanız eldivenler bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda koruyucu olma özelliği olan bir eldiven giymeden kesinlikle evde temizlik yapmayın. Temizlik ürünlerinin cildinize zarar verici özellikleri olabilir. Aynı zamanda farkında olmadığınız yanıklar oluşmasına sebep olabilir. Temizlik yaptığınız sırada eldiven kullanmak cildinizi koruyacak olan en önemli kurallardan birisidir.

Su Tüketmek Çok Önemli

Güzelliğin en önemli sırlarından birisi sudur. Yeterince su almadığınız zaman vücudunuz kuru ve eksik kalacaktır. Ellerinizin güzel olmasını istiyorsanız günde 8 bardak su içmeniz gerekir. Kendinizi susuz bırakmamaya dikkat edin. Bütün vücudunuz için su çok önemli bir yere sahiptir.

Ellerinizi Nemlendirdiğiniz Sırada Dikkatli Olun

İç hidrasyon su ile gerçekleşirken dış hidrasyon ise nemlendirmek ile gerçekleşebilir. Bazı kadınlar çantalarında mutlaka el kremi bulundurur ve gün içerisinde defalarca krem sürerler. Bunun doğru bir davranış olmadığını söyleyebiliriz. Ellerinizin nemlenmeye ihtiyacı olduğu kadar nefes almaya ve dinlenmeye de ihtiyacı vardır. El nemlendirirken en doğrusu ise sabah ve akşamları nemlendirici krem kullanmaktır.

Sıcak Su Ellerinizin Düşmanıdır

Cildinizin yapısı gereği sıcak suyun zararlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için hiçbir zaman ellerinizi sıcak su ile yıkamayın ve banyonuzu sıcak su ile yapmayın. Sabunla beraber sıcak su kullanmak cildinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda kurutma ve yıpratma özelliği vardır. Her zaman elleriniz için soğuk veya ılık su kullanın.

Sabun Seçiminizde Çok Dikkatli Olun

Sabunun ellerin yumuşaklığı için bir düşman olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kullandığınız sabunu iyi seçmeniz çok büyük önem arz eder. Her sabunun her cilde iyi gelmediğini söyleyebiliriz. Size iyi gelecek olan sabunu bulma adına sabunların içeriğini kontrol edin ve cildinize iyi gelen maddelerin olduğu sabunu alın. Özel bir sağlık durumunuz bulunmuyorsa antibakteriyel özelliğe sahip olanları tercih edebilirsiniz.

El Bakım Ürünleri Kullanın

Elleriniz için uygun olan bakım ürünlerini sürekli kullanın. Bu ellerinizin daha sağlıklı ve genç durmasına katkı sağlar. Yumuşaklık ve peeling özelliği olan bu bakımları uyguladığınız sırada gece bakımınızı elinize sürün ve üzerine pamuklu bir eldiven giyerek uyuyun. Bu bakımlar sabaha kadar elinize nüfuz ettiği için ellerinizin daha yumuşak olmasını sağlar.

Ellerinizi Mutlaka Güneşten Koruyun!

Vücudunuza güneş kremi sürüp onu güneşlerden koruduğunuz zaman genellikle ellerinize krem sürmek aklınıza gelmez. Fakat cildinizi olduğu kadar ellerinizi de güneşten korumanız gerekiyor. Bu yüzden mutlaka güneş korumalı olan el bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Continue Reading
Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Yorum Yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel Bakım

Göz Rengine Uygun Göz Farı Seçme

Makyaj yaptığınız zaman renklerin uyumu çok büyük bir önem arz eder. Eğer gerçekten başarılı bir makyaj yapmak istiyorsanız seçtiğiniz renkler hem göz renginize hem de ten renginize uygun olmalıdır.

Photo: StockSnap / pixabay

Göz Rengine Uygun Göz Farı Seçme

Makyaj yaptığınız zaman renklerin uyumu çok büyük bir önem arz eder. Eğer gerçekten başarılı bir makyaj yapmak istiyorsanız seçtiğiniz renkler hem göz renginize hem de ten renginize uygun olmalıdır. Göz farı seçtiğiniz zaman göz renginize uygun bir renk tercih etmeniz bu yüzden çok büyük bir önem arz eder. Bazı göz farı renkleri uygulandığı zaman gözün renginin daha iyi ortaya çıkmasına ve gözlerin daha belirgin olmasına yardımcı oluyor. Gözlerinizi daha belirgin hale getirmek istiyorsanız mutlaka göz renginize uygun olan bir far tercih etmeniz gerekiyor. Göz rengine uygun göz farı seçme konusunda yazımızda sizlere bilgi vereceğiz.

Kahverengi Gözler İçin Uygun Göz Farı Renkleri

Gözlerinizin rengi kahverengiyse göz farı rengi seçerken gözlerinizin ön plana çıkmasına yardımcı olacak sıcak alt tonlu far renklerinden yana tercih yapmalısınız. Kahverengi, toprak tonlar, altın ve bakır gibi renklerin gözlerinizin rengini daha ön plana çıkaracağını söyleyebiliriz. İçerisinde hafif ışıltılar bulunan göz farkları ise göz renginizdeki parlaklığı ortaya çıkaracaktır.

Ela Gözler İçin Uygun Göz Farı Renkleri

Ela gözler far rengi seçiminde gerçekten en fazla renk skalasına sahip olan gruptur. Bu göz renginin içerisinde hem kahverengi hem de yeşil barındığı için iki renk ile de uyumlu olan göz farlarını tercih edebilirler. Göz makyajınızın gerçekten etkisini artırmak istiyorsanız göz kapağınıza kahverengi far kullanırken göz kapağınızın tam ortasında altın rengini kullanarak gözlerinizin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Mavi Gözler İçin Uygun Göz Farı Renkleri

Mavi gözlerin başlı başına güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Fakat makyaj yaptığınız sırada bir bütün oluşturmak istiyorsanız mavi gözler için uygun olan renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Mavi gözlerinizin daha fazla ön plana çıkabilmesi adına farınızda gri tonlarının yer almasına özen göstermeniz gerekiyor. Soğuk renkler grubunda olan bu renkler gözlerinizi sıcak alt tonlara nazaran daha fazla vurgulayacaktır. Makyajınızda vurgulu sonuçlar elde etmek istiyorsanız grinin bütün tonlarını rahatlıkla tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Yeşil Gözler İçin Uygun Göz Farı Renkleri

Yeşil gözlerin sade ama sade olduğu kadar içten bir görünüşü vardır. Ancak doğru bir şekilde makyaj yaptığınız zaman onların daha fazla derinliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta insanların bu şekilde gözlerinize hayran kalacağını söyleyebiliriz. Gözlerinize far uyguladığınız sırada kontrast renkler tercih edilebilir. Mürdüm ve mor tonları kullandığınız zaman daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşursunuz. Göz makyajınızı dumanlı olarak tercih ediyorsanız tercihinizi siyah ve siyaha yakın olan renklerden yana kullanmalısınız.

Okumaya Devam Et

Kişisel Bakım

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saçlarının doğal ve ışıl ışıl durması neredeyse her kadının en büyük hayalleri arasında yer alır. Özellikle açık renklerdeki saçlara ilgi duyan bir kadınsanız bu yazımızın tam olarak size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Photo: katyandgeorge / pixabay

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saçlarının doğal ve ışıl ışıl durması neredeyse her kadının en büyük hayalleri arasında yer alır. Özellikle açık renklerdeki saçlara ilgi duyan bir kadınsanız bu yazımızın tam olarak size göre olduğunu söyleyebiliriz. Evde doğal yollarla saç rengi açma konusunda sizlere birbirinden özel bilgiler vereceğiz.

Doğal ve Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Kadınların büyük bir çoğunluğu saçlarına kimyasal işlemler yapmaktan kaçınmaktadır. Kuaförlerde yaptırdığınız kimyasal işlemler saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilir. Eğer saçlarınızın yıpranmadan mükemmel bir rengi olmasını istiyorsanız evde doğal yollarla saç rengi açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız sağlıkla parlarken hem de tam olarak istediğiniz renge kavuşacaktır.

Papatya Suyuyla Saçınızı Açabilirsiniz

Papatya suyu saç rengi açma konusunda en eski ve en fazla bilinen yöntemler arasında yerini alır. 1 tutam kuru papatyayı bir bardak suya ekleyerek kaynatın. Kaynadığı zaman bir süzgeç yardımıyla suyunu süzün ve bu suyun ılık hale gelmesini bekleyin. Sonrasında ise saçınızda renginin açılmasını istediğiniz yerlere sürmelisiniz. Bir saat bekledikten sonra ise saçınızı mutlaka yıkayın. Bu karışımı her gün uygulamanıza gerek yoktur. Gün aşırı uygulamanız daha faydalı olacaktır.

Elma Sirkesiyle Daha Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Saç için son derece faydalı olan besinler arasında elma sirkesi ilk sıralarda gelmektedir. Duş sırasında saçlarınızın durulama suyuna katacağınız elma sirkesi saçlarınızın renginin açılmasına ve parlamasına yardımcı olur. Elma sirkesinin aynı zamanda saçlarınızı güçlendirme ve besleme özellikleri de vardır. Elma sirkesini saçlarınıza düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman istediğiniz doğallığa sahip olan saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Eğer elma sirkesinin keskin kokusundan rahatsızlık duyuyorsanız durulama suyunuza birkaç damla lavanta yağı da ekleyebilirsiniz.

Karbonat Saç Renginin Açılmasına Yardımcı Olur Mu?

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız karbonat saç renginizi açarken aynı zamanda saçlarınızın temizlenmesine de yardımcı olur. Çevresel faktörler yüzünden yıpranan ve kirlenen saçlarınızı karbonat sayesinde toksinlerden arındırırken derinlemesine bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bir kasenin içerisine bir çay kaşığı karbonat ile su ekleyin. Bu karışım kremsi bir hale gelene kadar karıştırın. Saçınızın rengini açmak istediğiniz bölgelere uygulayın. Karışım saçınızda 15 ile 20 dakika arasında kaldıktan sonra durulayın. Karışımı haftada bir defa uygulamanız istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Bu uygulama genellikle saçları kuruttuğu için kuru saçlar üzerinden uygulamamanız gereken bir karışımdır. Karbonat uyguladıktan sonra saçlarınızın normale göre daha fazla kuruduğunu gözlemlediyseniz zeytinyağı, badem yağı gibi doğal yağları kullanarak saçınıza bakım yapmanız gerekiyor.

Limon İle Saç Rengini Açma

Limonun renk açıcı olma özelliği saçlarınızda doğal renklere kavuşma konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bunun için yarım bardak taze limon suyu ile bir litre suyu karıştırıp boş bir sprey kutusuna boşaltın. Nemli saçınıza uyguladıktan sonra 30 dakikaya yakın bekleyin. Beklerken güneşe çıkarsanız daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Sonrasında saçlarınızı kurulayın. Su ve limon karışımı özelikle yaz aylarında çok iyi sonuçlar vermektedir.

Tuzu Su Saça İyi Gelir Mi?

Genellikle yaz aylarında deniz ve güneşten dolayı saç renginizin açıldığını görebilirsiniz. Fakat isterseniz denizin saçlarınız üzerindeki etkisini evinizde de yapabilirsiniz. Bunun için bir miktar suyun içerisine bir tutam tuz ekleyin ve kaynatmaya başlayın. Su ve tuz ile hazırladığınız bu karışımı bir sprey şişesinin içine doldurun. Ilık hale geldiği zaman saçlarınıza püskürtün. Bu işlem sırasında saçınızın nemi emildiği için kuruma oluşabilir. Tuzlu su işlemini gerçekleştirdikten sonra doğal yağlar kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Saçlarınızın nemini korumak istiyorsanız bu uygulamayı çok sık tekrar etmeniz gerekiyor.

Saç Bakımınızı Zeytinyağı İle Yapabilirsiniz

Zeytinyağı gerçekten çok mucizevi bir besindir. Saçlarınız için de çok faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınıza düzenli bir şekilde zeytinyağı ile bakım yaptığınız takdirde saçınızın nemini korursunuz. Aynı zamanda dökülmelerin de önüne geçersiniz. Zeytinyağının saç üzerindeki bir diğer önemli etkisi ise; saç rengini açmasıdır. Saçınızda renginin açılmasını istediğiniz yerlere zeytinyağı sürerek yaklaşık bir saat kadar güneşte bekleyin. Saçınızı duruladıktan sonra ışıl ışıl duran saçlarsa sahip olacaksınız. Bu yöntemi haftada üç defa uygulayarak istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Saç Kremi ve Tarçın İle Doğal Saçlara Sahip Olun

Tarçın şifa kaynağı olan bir besin olduğu gibi aynı zamanda saçlarınızın rengi açma özelliğine de sahiptir. Saçınızı şampuanladıktan sonra uyguladığınız saç kreminizin içerisinde bira tarçın ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı saç uçlarınıza uyguladıktan sonra 8 – 10 saat bekleyin. Böyle beklemek zor geliyorsa bone takabilir ve uyumadan önce yapabilirsiniz. Bekledikten sonra salarınızı durulayın. Daha parlak ve bakımlı duran saçlara sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Kişisel Bakım

Parfüm Kullanırken Kadınların Sık Sık Yaptığı Hatalar

Her kadın günlük hayatında parfüm kullanır. Fakat bazı kadınlar parfüm kullanırken yaptıkları hatalar yüzünden parfümünden gerekli olan verimi alamazlar.

Photo: 955169 / pixabay

Parfüm Kullanırken Kadınların Sık Sık Yaptığı Hatalar

Her kadın günlük hayatında parfüm kullanır. Fakat bazı kadınlar parfüm kullanırken yaptıkları hatalar yüzünden parfümünden gerekli olan verimi alamazlar. Eğer gerçekten çok severek kullandığınız parfümünüzün kokusunın uçmasını istemiyorsanız yazımızda sizlere belirttiğimiz hataları yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Bileklerin Ovuşturulması

Parfümü bileklerinize sıktıktan sonra birbirine ovuşturmak gibi bir adetiniz varsa bu dakikadan itibaren bu adetten vazgeçmenizi öneririz. Bileklerinizi ovuşturduğunuz sürtünme yüzünden teniniz ısınacaktır. Bunun sonucunda meydana gelen doğal enzimler ise parfümün kokusunun değişmesine sebep olabilir. Parfümü en doğal haliyle kullanmak istiyorsanız bir kere sıkın ve parfümün teninize kendisinin işlenmesini bekleyin.

Banyoda Tutmak

Parfümlerin çevresel etkenlerden çok fazla etkilendiğini söyleyebiliriz. Örneğin fazla sıcak veya fazla soğuk olan bir ortamda beklediği zaman bir süre sonra etkisini yitirmeye başlayacaktır. Parfümünüzü daha uzun süre kullanmak ve kokusunun üzerinizde uzun ömürlü kalmasını istiyorsanız banyonuzda tutmak yerine orijinal kutusunun içerisinde sabit bir oda sıcaklığında tutmalısınız.

Büyük Boy Şişelerin Tercih Edilmesi

Daha uygun fiyatlara satıldığından dolayı büyük boy parfümleri tercih etmeniz aslında zannettiğiniz kadar avantajlı bir durum değildir. Parfümünüz uzun süre beklediği zaman oksijen içerisindeki moleküllerin parçalanmasına sebep olur. Bu yüzden parfümünüzün dayanıklılık süresinde ve kokusunda azalma olur. Standart bir parfümün raf ömrü ancak üç aydır. Her gün aynı parfümü sıkmıyorsanız küçük şişe parfüm almalısınız.

Doğal Parfüm Olması Konusunda Israrcı Davranmayın

Bütün içeriği doğal olan bir parfüm sizin için gerçekten cezp edici gelebilir. Fakat uzmanlar bu tarz bir parfümünün üretilmesini neredeyse imkansız olduğunu söylüyor. Bu yüzden parfüm konusunda sentetik içeriklerle barışık olmanızda fayda olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin parfümlerde çok fazla karşımıza çıkan misk sentetik bir şekilde laboratuarlarda üretilmektedir. Frezya, şakayık ve zambak aromaları da doğal bir şekilde yeterli olmadığı için kimyasal işlemlerden geçmektedir.

Mutlaka Saçınıza Sıkın

Parfüm kuru cildin üzerinde çok uzun süre kalıcı olmayacaktır. Bunu önlemek istiyorsanız parfümünüzün kendi nemlendiricisini veya kokusuz başka bir nemlendirici kullanın. Kokunun uzun süre kalmasını isteyen kişiler ise saçına, atkısına veya fularına parfüm sıkmalıdır. Hava ile temas eden koku etrafa daha hızlı bir şekilde yayılır.

Okumaya Devam Et

Meraklısına

Genel9 ay ago

Evlilik Programlarının Fenomen Gelin Adayı Hanife’yi Görenler Tanıyamadı

 Esra Erol ve Zuhal Topal’ın programlarında eş arayan gelin adayı Hanife Gürdal estetik yaptırdı. Hanife Gürdal’ın estetikli halini görenler gözlerine...

Genel10 ay ago

Survivor’da büyük sürpriz! Acun Ilıcalı açıkladı

7’den 70′ e herkesi ekranlara kilitleyen ünlü yarışma programı Survivor 2018 yine nefesleri kesti. Acun Ilıcalı  yarışmacılara büyük sürprizi açıkladı. Acun...

Genel10 ay ago

Kıvanç Tatlıtuğ’un aldığı ücrete inanamayacaksınız

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ  , Kenan İmirzalıoğlu’ndan ‘en yüksek ücret’ rekorunu aldı. Tatlıtuğ’un yeni filmi ‘Hadi Be Oğlum’ ilk haftasında...

Genel11 ay ago

Hızlı Yemek Yeme Alışkanlığı Olanlar Dikkat Etmeli

Hızlı yemek yeme sağlığınız için çok zararlı olacak bir alışkanlığa dönüşebilir. Hızlı yemek yiyen kişiler genellikle bu durumlardan şikayetçidir.

Genel1 sene ago

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Genel1 sene ago

Aldatmanın Nedenleri

Klinik psikologu olan Kayla Knopp yaptığı araştırmalar sonucunda aldatmanın nedenlerini belirlemiştir. Yazımızda sizlere aldatmanın nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Genel1 sene ago

2017’nin En Rüküşleri

Bazı kadınlar yıla tarzıyla damga vurmayı başarırken bazı kadınlar ise kötü görünümleriyle akıllardan çıkmaz. Yazımızda sizlere 2017’nin en kötü rüküşleri...

Genel1 sene ago

2017 Yılında En Fazla Konuşulan Moda Olayları

İntihal iddiaları, ayrılık haberleri, muhteşem defileleri ve heyecanlı yeni gelişmeleriyle moda dünyasında muhteşem bir yılı geride bıraktık.

Genel1 sene ago

Hamile Kalma Yollarını Arayan Kişiler İçin En İyi Yollar

Neredeyse bütün kadınlar kendisini tam olarak hazır hissettiği dönemlerde çocuk sahibi olmak isterler. Siz de hamile kalmaya karar vermiş olabilirsiniz.

En Çok Merak Edilenler

Copyright © 2018 Meraklı Kızlar Burada