Connect with us

Genel

Hamile Kalma Yollarını Arayan Kişiler İçin En İyi Yollar

Neredeyse bütün kadınlar kendisini tam olarak hazır hissettiği dönemlerde çocuk sahibi olmak isterler. Siz de hamile kalmaya karar vermiş olabilirsiniz.

Published

on

Photo: SerKuch / pixabay

Hamile Kalma Yollarını Arayan Kişiler İçin En İyi Yollar

Neredeyse bütün kadınlar kendisini tam olarak hazır hissettiği dönemlerde çocuk sahibi olmak isterler. Siz de hamile kalmaya karar vermiş olabilirsiniz. Peki, nasıl kolay hamile kalınır? Yazımızda sizlere hamile kalma yolları hakkında en iyi yolları göstereceğiz.

Çiftler çocuk sahibi olmak istedikleri ilk günden beri genellikle sabırsız bir ruh halinde olurlar. Fakat hamile kalmak zannettiğiniz kadar kolay gerçekleşen bir durum değildir. İlk olarak gerçekten sabırlı olmanız gerekiyor. Hamile kalmanızı kolaylaştırması adına sizlere çeşitli yollar sunacağız. Hamile kalmanın yollarını merak eden kişiler bu yolları yazımızdan öğrenebilirler.

Özellikle Yumurtlama Dönemlerinde İlişkiye Girmeye Çalışın

Düzenli bir şekilde adet gören kadınlar için verimliliğin en yüksek olduğu dönemler olarak reglinin başlangıcından itibaren 11’nci ve 16’ncı günün arasında kalan dönemlerdir. Bu dönem içerisinde doğurganlığınız ve cinsel isteğiniz artış gösterecektir. Cinsel ilişkilerinizi bu döneme denk getirdiğiniz takdirde hamilelikle ilgili olarak olumlu sonuçlar elde etme ihtimaliniz daha yüksektir. Yumurtlama dönemlerinizi hesaplama da zorluk çekiyorsanız internette yer alan ovülasyon testlerini yapabilirsiniz.

İlişkiye Düzenli Olarak Girin

Hamile kalmak isteyen kişiler haftada en az iki üç defa cinsel ilişkiye girmesi gerekmektedir. Yalnız bunun gerçekten dikkat etmeniz gereken bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Her gün birden fazla cinsel ilişkiye girdiğiniz zaman erkekte yer alan sperm miktarında ciddi şekilde azalmalar meydana gelir. Cinsel ilişkiyi haftanın günlerine yaydığınız takdirde ise spermleriniz birikecek ve daha kaliteli olacaktr. Bu durum da hamile kalma olasılığınızı daha fazla artıracaktır.

Cinsel ilişkide dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri ise; erkeklerin boşalma anlarıdır. Eğer erkek vajinanın içerisine tamamen boşalırsa spermlerin yumurtalıkla buluşma şansı daha fazla olacaktır. Kadınların bu süre içerisinde yapması gereken ise bir süre boyunca sırt üstü yatıp spermlerin dışarı çıkmasına engel olmak olmalıdır.

Alkol ve Sigaradan Uzak Durun

Alkol ve sigara tüketimi bu dönemlerde hem erkekleri hem de kadınları olumsuz etkilemektedir. Özellikle ok fazla sigara içen erkeklerde sperm hareketliliğinde ve sayısında düşüş görülmektedir. Anı zamanda sperm ve alkol kalitesi düşer ve hamile kalma olasılığınızın da düşmesine sebep olur.

Sağlıklı Beslenmeye Özen Göstermelisiniz

Hamile kalmak istiyorsanız düşük kalorili ve sağlıksız diyetlerden uzak durmanız gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre kadınların vücuduna her gün giren kalori miktarı üreme hormonlarının doğrudan etkilenmesi sağlar. Tabi buradan ne kadar fazla kalori alırsanız hamile kalma ihtimaliniz kadar fazla artar şeklinde bir düşünceye girmemeniz gerekiyor. Düzenli ve sağlıklı beslenerek kalori kontrolünüzü yapmalısınız. Bu şekilde hamile kalma olasılığınızda da artış olacaktır.

Beslenme düzeninize vitamin takviyeleri ekleyerek destek alabilirsiniz. D ve A vitaminlerinin cinsel isteği artırma ve erkeklerde görülen iktidarsızlığın önüne geçme ihtimali vardır. Kafein tüketiminin ise hormonlar üzerinde olumsuz etkileri olduğu görülmüştür. Hamile kalmak istediğiniz dönemde kafein almaktan uzak durmanız gerekir.

Ağrı Kesiciyi Ufak Bir İlaç Olarak Görmeyin

Ağrı kesici en kolay şekilde ulaştığımız ilaçlar arasında yer almaktadır. Fakat eğer hamile kalmaya çalışıyorsanız bu dönemde ağrı kesici kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Aksi durumlarda ise üreme hormonlarınız zarar görebilir. Yapacağınız en doğru karar ise bir doktora danışarak ağrı kesici kullanmanız gerekiyor.

Hayatınızda Stres Olmamalı

Stresin insan vücuduna çok fazla olumsuz etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Hamile kalmak istediğiniz dönemde stresli bir dönem yaşarsanız bu sürecin olumlu ilerlemeyeceğini söyleyebiliriz. Çiftler genellikle iki üç defa cinsel ilişki deneyiminden sonra eğer olumlu bir sonuç alamadıysa kaygılanmaya ve strese girmeye başlarlar. Bu durum işlerin sizin için daha zor ilerlemesine sebep olacaktır. Uzmanlar stresin doğurganlıkta olumsuz etkisi olduğunu sık sık dile getiriyorlar. Hamile kalmak isteyen kadınlar stresten olabildiğince uzak durmalıdır. Sadece hamile kalmak istediğiniz sürede değil. Aynı zamanda gebelik sürecinde de uzak durmanız gerekir.

Doktor Kontrollerini İhmal Etmemelisiniz

Birkaç denemenize rağmen hala hamile kalmadıysanız bu durum sizi olumsuz etkiliyor olabilir. Bu konuda olumsuz düşünceler yaşamadan önce bir doktora görünebilir ve durumunuzun ne olduğu hakkında net bilgi alabilirsiniz. Doktorunuzdan alacağınız bilgiler ve tavsiyeler hamile kalma sürecinizi kısaltacaktır. Eğer bir sorun varsa ve bu sorun yüzünden hamile kalamıyorsanız bunu da tespit ettirerek tedavi olabilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Hızlı Yemek Yeme Alışkanlığı Olanlar Dikkat Etmeli

Hızlı yemek yeme sağlığınız için çok zararlı olacak bir alışkanlığa dönüşebilir. Hızlı yemek yiyen kişiler genellikle bu durumlardan şikayetçidir.

Published

on

Photo: RitaE / pixabay

Hızlı yemek yeme sağlığınız için çok zararlı olacak bir alışkanlığa dönüşebilir. Hızlı yemek yiyen kişiler genellikle bu durumlardan şikayetçidir. Fakat istemeden de olsa hızlı bir şekilde yemek yemeye devam ederler. Biz de yazımızda sizlere hızlı yemek yemenin zararları hakkında bilgi vereceğiz.

Hızlı yemek yemenizin en büyük sebeplerinden birisi yaşam tarzınızdır. Stres, günlük koşuşturmalar ve uzun süreli açlıklar gibi durumlar hızlı yemek yemenize sebep olabiliyor. Bunların yanı sıra yemek yediğiniz ortam ve yemek yediğiniz sırada size eşlik eden kişilerde çok büyük önem taşımaktadır. Yemek yediğiniz sırda acele etmemeli ve lokmalarınıza gerçekten çok dikkat etmelisiniz. Aksi durumlarda sağlığınızla ilgili olarak sorunlar yaşayabilirsiniz.

Hızlı Yemek Yemenin Zararları

Hızlı yemek yiyorsanız bunun birçok zararı olduğunu bilmelisiniz. Yazımızın devamında sizlere hızlı yemek yemenin zararları hakkında bilgi vereceğiz.

Hızlı Yemek Yemeniz Kilo Almanıza Sebep Olur

Kilo almanızın en büyük sebeplerinden birisi hızlı yemek yemenizdir. Yemek yediğiniz sırada mide ve beyniniz beraber çalışır. Midenize yeterli yemek girdiğinde ise beyninize tokluk mesajı gönderilir. Beyninize tokluk hissi iletilene kadar hızlı şekilde yemek yemeniz fazla kalori almanıza sebep olacaktır. Bu süreç içerisinde yemeklerinizi yavaş yemeye dikkat etmelisiniz. Böylece normale göre daha az yemek yiyerek kendinizi tok hissedebilir ve kilo alımınızı durdurabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar hızlı bir şekilde yeme yiyen kişilerin yavaş yiyen kişilere göre daha fazla kalori aldığını göstermektedir. Buna bağlı olarak güçlü bir tokluk hissi yaşayamıyorlar. Tokluk hissini iyi yaşamamak ise hızlı acıkmalarına sebep olmaktadır. Hatta hızlı yemek yemeniz sizi obeziteye kadar götürebilmektedir.

Sindirim Problemleri Oluşmasına Sebep Olabilir

Hızlı yemek yiyen kişiler lokmaları iyi bir şekilde çiğnemeden yutarlar. Büyük lokmalar midenize girdiği takdirde sindirim sisteminiz üzerinde olumsuz rol oynayacaktır. Yemek yediğiniz sırada lokmalarınızı iyi çiğnemeniz yediğiniz yemeğin sindirilmesinin de kolay olmasını sağlayacaktır. Sindirim problemlerinin oluşması beraber mide ağrıları ve hazımsızlık gibi problemleri de getirmektedir.

Metabolizmanızı Olumsuz Etkileyecektir

Hızlı yemek yeme bir diğer olumsuz yanı ise kilo alımına bağlı olarak metabolik problemler oluşturmasıdır. Obezite ve kilo sorununun kalıcı bir hale gelmesiyle beraber insülin direnci, diyabet gibi çeşitli hastalılar oluşabilir. Sağlıklı ve uzun bir ömür sürebilmek için bu hastalıklara yol alan alışkanlıklarınızdan uzak durmanız gerekir. Bu evrede yapacağınız en önemli hareketlerden birisi ise doğru beslenme alışkanlıkları edinmek olmalıdır.

Hızlı Yemek Yememek İçin Yapmanız Gerekenler

-Yemek yerken gerçekten rahat olduğunuz bir ortam seçmelisiniz. Yemek yerken rahat olmadığınız veya hoşunuza gitmeyen bir ortam seçmeniz yemeğinizi bir an önce bitirerek o ortadan uzaklaşma hissi duymanıza sebep olacaktır. Bu durumda hızlı yemek yemenize neden olur.

-Beraber yemek yediğiniz kişilere mutlaka doğru karar vermelisiniz. Beraber yemek yediğiniz kişiler hızlı yemek yiyorsa siz de olumsuz etkilenebilirsiniz. Bazıları bu durumlarda kendilerini o kişiye ayak uydurmak zorunda olduğunu hissediyor.

-Çok sıcak olan yemeklerden uzak durmalısınız. Ağzınıza çok sıcak bir lokma aldığınız takdirde o lokmayı çiğnerken zorlanır ve yutarken zorlanırsınız. Bu yüzden yemeklerinizi soğuduktan sonra tüketin.

-Ruhsal sorunlar yaşadığınız sırada veya stresli olduğunuz zamanlarda direk yemeğe saldırmamalısınız. Bu tarz durumlarda hızlı bir şekilde yemek yemek neredeyse kaçınılmaz bir durumdur. Fakat bu durumda sağlığınız için iyi bir sonuç oluşturmayacak durumlardandır.

Hızlı yemek yeme alışkanlığından kurtularak kilo kontrolü sağlayabilir ve sağlıklı bir hayat sürdürebilirsiniz. Özellikle kilo vermeniz hızlı yemek yemeyi bıraktıktan sonra daha kolay olacaktır.

Continue Reading

Genel

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Published

on

Photo: violeta_new / pixabay

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Düğünü her kadın için en özel günler arasında yer alır. Bu özel günlerinde kadınlar bolca fotoğraf çektirip, birçok kişiyle sarılır, öpüşür ve yan yana durur. Bu yüzden mutlaka çok güzel kokmanız gerekiyor. Kokuların anılar üzerinde etkili olduğunu ve anılarınızı güçlendirdiğini de unutmamalısınız. Yazımızda sizlere düğününüzde kullanabileceğiniz en özel parfüm önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Düğün Günü Kokunuzu Mutlaka Seçmelisiniz

Kokuyu seçtiğiniz sırada düğün yapacağınız yerin de çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Kapalı ve sıcak bir alanda nem oranı farklı olacağı için kokunun bir süre sonra değişmesine sebep olacaktır. Açık hava düğünlerinde tercih edeceğiniz koku ise daha farklıdır. Düğün için hazırlıklar genellikle düğünden birkaç ay önce başlar ve insanlar parfümün de bir düğün hazırlığı olduğunu unutur.

Düğün gününüzde gündelik hayatınızda kullandığınız parfümü bir kenara bırakmalısınız. Unutmayın! O gün yürüyüşe çıkmıyorsanız veya arkadaşlarınızla sinemaya gitmiyorsunuz. O gün sizin hayatınız boyunca yaşayabileceğiniz en özel günlerden birisi ve güzel kokmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Biz de yazımızda bu muhteşem gün de kullanabilmeniz için seçim yapabileceğiniz bir öneri listesi hazırladık.

Yazımızda sizlere belirttiğimiz parfümlerden birisini deneyin. Bir gün boyunca üstünüzde kalsın ve o gün mümkün olduğunca hareketli olmaya çalışın. Bu şekilde ertesi gün seçiminizi daha rahat yapabilirsiniz. Çünkü hangi parfümün üzerinizde kaldığını ve size nasıl bir etki yarattığını görebilirsiniz. İste sizin için önerdiğimiz en güzel kokular:

Roberto Cavalli – Acqua

Düğün yeriniz deniz, havuz kenarı gibi açık alanda veya çok geniş bir mekanda yapılacaksa bu kokunun sizin için en ideal koku olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde yer alan su notaları ile uzun süre boyunca bedeninizde kalacak ve yasemin, limon karışı bir koku ile sizi kavrayacaktır.

Calvin Klein – Beauty

Parfüm tercihi olarak eğer hafif bir parfüm arıyorsanız orta notalarında amber ve yasemin kokularının yer aldığı Beauty tam olarak size özel üretilmiş bir parfümdür. Hafif olduğu kadar dayanıklı bir parfümdür.

Gucci – Flora Gorgeous Gardenia

Muhteşem özlere sahip olan gardenya kokusunun vücudunuzdan dans etmesini ister misiniz? Bu koku sizlere çok uzun süre boyunca eşlik edecek bir kokudur. Unutmayın! O bir Gucci!

Issey Miyake – L’Eau D’Isssey Florale

Bu koku ile beraber bembeyaz gelinliğinizle beraber vücudunuzu pembe bir gül kokusu saracaktır. Düğününüzde sanki masal diyarlarından gelmiş olan bir peri kızı gibi dolaşabilirsiniz. İçerisinde muhteşem aromasıyla beraber sizlere en özel gününüzde yani düğününüzde eşlik ederler.

Ralph Lauren – Romance

Bir kadın için düğün gününden daha romantik olan bir gün olabilir mi? Düğününüz nerede yapılacağı önemli olmadan bu parfümün çiçek kokuları sizleri kapalı alanlarda da açık alanlar da rahatlatacaktır. Çok uzun süre kalıcılığını koruma özelliği olan bir parfümdür.

Chanel – Coco Mademoiselle

Çiçek kokuları fazla hoşunuza gitmiyorsa bu kokudan hoşlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Meyveli ve tatlı kokular ailesinde yer alan bu aromamız özellikle kapalı alanlarda yapılacak olan düğünlerde daha fazla kendisini belli etmektedir.

Kenzo – Flower

Masumiyetinizi parfümler simgelemek istiyorsanız mutlaka bu parfümü tercih etmeniz gerekiyor. Bembeyaz gelinliğinizin masumiyetine bu parfümden daha fazla ne yakışabilir ki? Asalet, masumiyet ve sevgi bu parfümde çok net bir şekilde belli olmaktadır. Kenzo sizlere en özel günlerinizde saatlerce eşlik edecektir.

Lancome – Hypnose Senses

Tatlı kokulardan hoşlanan bir gelinseniz en ideal olacak tercihlerden birisi budur. Bak, meyve ve baharatın karışımında oluşan bir kokudur. Kalıcılığı ile bütün gün yanınızda olabileceği gibi sizi her ortamda taşıyacaktır.

Continue Reading

Genel

Aldatmanın Nedenleri

Klinik psikologu olan Kayla Knopp yaptığı araştırmalar sonucunda aldatmanın nedenlerini belirlemiştir. Yazımızda sizlere aldatmanın nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Published

on

Photo: GoranH / pixabay

Aldatmanın Nedenleri

Klinik psikologu olan Kayla Knopp yaptığı araştırmalar sonucunda aldatmanın nedenlerini belirlemiştir. Yazımızda sizlere aldatmanın nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Danver Üniversitesi’nde Klinik Psikolog olan Kayla Knopp insanların nereden birbirini aldattığına dair önemli bir araştırma yapmış ve aldatmanın en güçlü nedenlerini açıklamıştır. Bu nedenler şu şekildedir:

İlişkiye Bağlılığın Düşük Olmadı

Bir ilişkide çiftlerin birbiriyle paylaşımlarının ve iletişimlerinin azalması bir zaman sonra sevgi bağının da yok olmasına sebep olur. Çiftlerin arasında birbiriyle paylaşacak hiçbir şeylerinin olmaması ilişkilerinin soğuk ilerlemesine sebep olabilir. Bu durum sonrasında başkalarından bir ilgi gördükleri takdirde bu durum hoşlarına gitmeye başlayacaktır.

Cinselliğin Azalması

Cinselliğin bir ilişkinin yapı taşları arasında ilk sıralarda yer aldığı neredeyse herkes tarafından kabul edilir. Fakat duygularınız veya hormonlarınız partnerinize eş zamanlı olarak hareket etmiyorsa bir zaman sonra hem cinsel açıdan hem de duygusal aldatmaların başladığı görülmektedir.

Aşırı Dışa Dönük Olma

Çiftlerin sosyal medya aracılığıyla ya da yüz yüze olarak dışarıya aşırı yönelen bir ilgileri varsa ve birlikte çok az zaman geçiriyorlarsa bir süre sonra birbirinden uzaklaşabilir ve sevgi bağlarında azalmalar görülür.

Aldatmaya Hoşgörülü Bakma

Bazıları aldatmanın abartılmaması ve büyütülmemesi gerektiğini düşünür. Bu tarz durumları normal sayabilecek bir inanca sahip olma zaman içerisinde aldatma eğilimi oluşmasına sebep olur.

Aldatmayı Onaylayan Bir Sosyal Ortamın Olması

Filmlerin, arkadaşların ve sosyal medya ağlarının aldatmayı destekler nitelikte paylaşımlar yapması beyninizde olumsuz bir normalleşme doğurabilir. Bunun sonucunda aldatma olayları meydana gelir.

Continue Reading

Meraklısına

En Çok Merak Edilenler

Copyright © 2018 Meraklı Kızlar Burada