Connect with us

Giyim

Topuklu Ayakkabı Giyinmenin Püf Noktaları

Her kadın yüksek topuklara sahip olan bir ayakkabı ile kendisini hem daha çekici hem de özgüveni yüksek hissedecektir.

Published

on

Photo: silviarita / pixabay

Topuklu Ayakkabı Giyinmenin Püf Noktaları

Her kadın yüksek topuklara sahip olan bir ayakkabı ile kendisini hem daha çekici hem de özgüveni yüksek hissedecektir. Fakat kadınlar genellikle birkaç saat topuklu ayakkabı ile dolaştığı zaman ayağına ağrı girer ve topuklu ayakkabı giydiğine pişman olur. Faka topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olan kadınların genellikle bu tarz sorunları da olmaz. Bu kadınlar topuklu ayakkabılar üzerinden yükselirken siz de yazımızda yer alan püf noktaları uygularsanız onlara eşlik edebilirsiniz.

Doğru Ayakkabıyı Bulmak Çok Önemli!

Topuklu ayakkabı seçiminizi doğru ayakkabıdan yana yapmanız gerçekten çok büyük bir önem arz eder. Tipi ve modelinin ayaklarınızın rahat etmesi için ayak yapınıza uygun olması çok önemlidir. Bu sebepten ötürü eğer ayaklarınızın yapısı taraklı ise yuvarlak burunlu diyebileceğimiz ayakkabıları tercih edebilirken eğer ayak yapınız ince ise sivri burunlu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Topuklu ayakkabılara alışma evresinde ise dolgu topuklu olan ayakkabıları tercih etmeniz daha fazla konfor sağlayacaktır.

Adım Adım Yükselin

Beğendiğiniz bir topuklu ayakkabıyı haftada iki gün giyeceğinizi varsayarsak topuk boyunu çok iyi seçmeye dikkat etmeniz gerekir. Fazla yüksek olan topuklu ayakkabılar ayaklarınızın ağrımasına sebep olabileceği gibi ilerleyen dönemlerde ayak problemleri yaşamanıza da sebep olabilir. Topuklu ayakkabı giymeye yeni başladıysanız topuk boyu kısa olan ayakkabılar tercih etmeniz gerekir. 6 – 8 cm yükselliğinde olan topuklu ayakkabılar her zaman tercih edebileceğiniz türden ayakkabılardır. Aynı zamanda bu topuk boyu ayağınızı da ağrıtmaz.

Ayaklarınızı Korumaya Alın

Ayaklarınızın daha rahat hissetmesini istiyorsanız bunu ayakkabınızın içerisinde ince silikon pedler veya özel tabanlıklar koyarak sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ayaklarınızın uzun süre topuklu ayakkabının içerisinde kaldığı zaman bile yara olmayacaktır.

Ayakkabınızla Isınma Turları Atın

Topuklu ayakkabınızı yeni aldıysanız ilk olarak ona ısınmanız gerekir. Ayakkabınıza ısınmadan kesinlikle dışarıya çıkmayın. Ayakkabınızı ilk aldığınız zaman evinizde deneyin ve birkaç saat boyunca ayağınızın ona ısınmasını sağlayın. Topuklu ayakkabıya alışsanız bile bir süre sonra ayaklarınızda acı hissedebilirsiniz. Bu yüzden yanınızda mutlaka babet tarzı topuğu olmayan rahat ayakkabılar bulundurmaya dikkat edin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giyim

Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanır?

Sık sık kot pantolon giyen kadınlar yıkandığı zaman pantolonlarında bir takım değişiklikler meydana geldiğini görebilirler.

Published

on

Photo: 955169 / pixabay

Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanır?

Sık sık kot pantolon giyen kadınlar yıkandığı zaman pantolonlarında bir takım değişiklikler meydana geldiğini görebilirler. Yazımızda sizlere kot pantolonların yıkandığı zamanlarda renginin solmaması, kendisini salmaması ve çekmemesi için bir takım bilgiler vereceğiz. Çamaşır makinesiyle kot pantolon yıkayacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunuyor. Aynı zamanda bilmeniz gereken en önemli hususlardan birisi; pantolonunuzun kumaşına göre yıkama suyunun sıcaklığının doğru ayarlanması gerektiğidir.

Jean ya da kot pantolonlar günlük hayatımızda kıyafet seçimlerimiz sırasında sıklıkla yer verdiğimiz kıyafetler arasında yer almaktadır. Kolay bir şekilde yıpranmama özelliğine sahip olması onu gardırobumuzda çok uzun süre tutmaktadır. Kot pantolon alacağınız zaman özellikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şu şekildedir:

-Alacağınız pantolon hem bel olarak hem de boy ölçüsü olarak vücudunuza tam olarak oturmalıdır.

-Dokusunun çok set olmaması gerekiyor.

-Düşük bel kot pantolonlar genellikle göbeğinizde ve yanlarında fazlalıklar varsa bunları çok fazla çıkardığı için kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu yüzden seçiminizi daha çok yüksek bellerden yana yapmalısınız.

Kot Pantolon Temizliği Nasıl Yapılır?

Kot pantolonunuzu temizleyeceğiniz sırada şunlara dikkat etmeniz gerekir:

-Kot pantolonlarınızı çamaşır makinizde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Fakat yıkama sıklığınızı giyim sayınıza göre ayarlamanız gerekiyor.

-Pantolonunuzun uzun ömürlü olmasını ve rengini korumasını istiyorsanız onu ters çevirerek yıkayabilirsiniz.

-Kot pantolonlarını içerisinde ağartıcı olmayan deterjanlar ile soğuk su kullanarak da yıkayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassassa eldiven takmayı unutmamalısınız. Elde yıkamak için pantolonunuzu 15 – 30 dakika arasında suda bırakın. Sonrasında durulayın. Pantolonunuzun iyice yıkandığından emin olmak için bu adımları birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

-Elinizde yıkadığınız pantolonunuzu elinizde sıkarak suyunu akıtmak yerine rulo haline getirerek üzerine basın. Sonrasında sererek veya asarak kurutabilirsiniz.

-Kot pantolonunuzu kuruturken yüksek ısıda kurutmaktan kaçınmalısınız.

Continue Reading

Meraklısına

En Çok Merak Edilenler

Copyright © 2018 Meraklı Kızlar Burada