Bizimle iletişime geçin

Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Bakım Tüyoları

Cildin yağlı olması tamamen yapısal bir özelliktir. Fakat hormonlar, beslenme alışkanlıkları, mevsim değişimi ve cildiniz için kullandığınız ürünler cildinizdeki yağ seviyesi üzerinde etkili olacaktır.

Photo: silviarita / pixabay

Yağlı Ciltler İçin Bakım Tüyoları

Cildin yağlı olması tamamen yapısal bir özelliktir. Fakat hormonlar, beslenme alışkanlıkları, mevsim değişimi ve cildiniz için kullandığınız ürünler cildinizdeki yağ seviyesi üzerinde etkili olacaktır. Cildinizin tipini bilerek ona göre bakım yapmanız sağlıklı bir görünüm için olmazsa olmazlar arasında yerini alır. Yağlı ciltler için bakım tüyoları vereceğimiz yazımızda sizlere gerçekten güzel bir cilde sahip olmayı vaat ediyoruz.

Yağlı Cilt Yapısı İçin Çözümler

Yağlı bir cilt her ne kadar parlamalardan dolayı dezavantaj gibi görünüyor olsa da kırışıklık geç oluşacağından dolayı bazı güzel yanları da vardır. Yağlı cilt yapısına uygun şekilde düzenli bir bakım periyodu sağlamadığınız takdirde sivilce problemleri veya büyük gözenekler gibi çeşitli problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Doğru bir şekilde yaptığınız cilt bakımınız ile cildinizde yer alna gözenekleri temizlemeniz gerekiyor. Aynı zamanda sivilce oluşumuna engel olma adına doğru ürün kullanımıyla beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekir.

Yağlı Cilt Temizleme

Cilt yapısı yağlı olan kadınların yaptığı en büyük hatalardan birisi; gün içerisinde yüzünü çok sık yıkamalarıdır. Cildinizi gün içerisinde 2 seferden fazla yıkıyorsanız bu durum cildinizin yağ dengesini bozacaktır. Sürekli yağdan arındırdığınız cildiniz bu sefer oluşma ihtimali olan kuruluğu engelleme adına daha fazla yağ üretmeye başlar. Aynı zamanda cildinizin kirli olduğu için yağlanmadığını yapısının bu şekilde olduğunu bilmeniz gerekir. Çeşitli etkenlerde yağ oluşumu yapabilir. Ama bir cilt kirlendiği için yağlanmaz.

Yağlı Ciltler İçin Uygun Tonik

Cildinizi yıkadığınız zaman bakım yapmaya alkolsüz tonik ile devam edebilirsiniz. İçeriğinde alkol bulunan tonikler cildinizin doğal yağ dengesini bozacaktır. Cildinizde yer alan yağ bir süre azalma gösterir. Bu yüzden cildiniz daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Sonrasında canınızın daha fazla sıkılacağını söyleyebiliriz. Tonik tercihinizi alkolsüz olarak seçmeli ve buzdolabında saklamalısınız. Toniğinizi kullandığınız zaman ise cildiniz daha fazla canlanacak ve rahatlayacaktır.

Yağlı Ciltler Nasıl Nemlendirilir

Genellikle kadınların büyük bir çoğunluğu yağlı cilt ile nemli cildin aynı olduğunu düşünür. Cildinizin yağlı olması sizi bu konuda yanıltıyor olabilir. Fakat yağlı cilt demek nemli cilt demek değildir. Yağlı ciltlerin de gün içerisinde nem almaya ihtiyacı vardır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanmayı planladığınız nemlendiricinizin yağlı ciltlere uygun olan bir nemlendirici olmasıdır. Yağ bazlı olan nemlendiricilerin yerine su ve mineral bazlı olan nemlendiricileri tercih etmelisiniz. Makyaj yaptıktan sonra yağlanma problemiyle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız makyaj bazları veya fazla yağı emen kağıtlardan kullanmanız gerekiyor.

Yağlı Ciltlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Yüzünüzü yıkadığınız sırada sıcak suyun yerine ılık ya da soğuk su tercih etmelisiniz.

-Haftada bir defa gözeneklerinizi temizleyerek peeling veya maske uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra ise cildinize yağlı ciltler için uygun olan bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

-Makyajınızı yatmadan önce mutlaka çıkarmalısınız. Sonrasında günlük bakım rutinlerinizi uygulayabilirsiniz.

-Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Özellikle mineral ve vitamin bakımından zengin olan besinleri kullanın. Aşırı şekerli ve yağlı olan besinlerden uzak durmaya çalışın.

-Bol bol su içerek cildinize içeriden destek verebilirsiniz. Bu canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımca olacaktır.

-Sigara ve alkolden uzak durmalısınız.

Continue Reading
Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Yorum Yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt Bakımı

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Birçok kadının ünlüleri televizyonda gördüğü zaman nasıl bu kadar güzel göründükleri üzerine düşündüklerini görüyoruz.

Photo: silviarita / pixabay

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Birçok kadının ünlüleri televizyonda gördüğü zaman nasıl bu kadar güzel göründükleri üzerine düşündüklerini görüyoruz. Bu noktada ünlülerin hangi cilt bakım ürünlerini nasıl kullandıklarını merak edebilirsiniz. Yazımızda sizlere “yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır?” Sorusunun cevabını vereceğiz. Yazımızda verdiğimiz bilgileri uygulayarak siz de sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yaşa Göre Cilt Bakımı Ürünleri

Cilt bakımında en iyi sonucu elde etmek istiyorsanız yaşınıza en uygun olanı seçmeniz gerekecektir. Fakat baktığımız zaman antioksidan özelliğine sahip olan ürünler, peptidler, retinoidler, asitler gibi ürünlerin içerisinden sizin için en uygun olan ürünü seçmeniz gerçekten çok zor olabilir. Fakat dermatologların üzerinde durduğu en önemli nokta cildinizin kimliğine, yapısına ve yaşına uygun olan ürün kullanarak istediğiniz sonucu elde edebileceğinizdir.

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

20’li yaşlar yani gençlik yılları cildinizi güneş lekeleri ve aknelerden korumaya başlamanız gereken dönemlerdir. Her gün mutlaka cildinizi doğru cilt bakım ürünlerini kullanarak nemlendirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda kullandığınız cilt bakım ürünlerinde UHV ışınlarına karşı koruma sağlayacak maddelerin olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu yaşlarda kadınların genellikle farkında olmayarak ihmal ettiği en önemli konu ise; cildin temizlenmesidir. Cildinizi temizleme konusunda çok hassas davranmaya dikkat etmelisiniz. Makyaj yapsanız da yapmasanız da mutlaka doğru ürünlerini kullanarak cildinizde yer alan tozu ve kiri silmelisiniz. Aynı zamanda sivilce ve akneye karşı koruma özelliği olan cilt bakım ürünleri korumanız gerekiyor.

30 Yaş ve Üstünde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

30’lu yaşlara gelindiği zamanlarda genellikle cildinizde belirli hasarların oluşmaya başladığını görebilirsiniz. Doğum ve hormonal değişimler gibi fiziksel değişimler cildinizin de etkilenmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden artık 30’lu yaşlarda cildinizin ihtiyaç duyduğu cilt bakım ürünlerini kullanmaya başlamanız gerekiyor. Her dönemde olduğu gibi nemlendirme ve temizleme özelliği olan ürünleri kullanmaya dikkat etmeniz gerekiyor. 20’li yaşlarınızda kullandığınız sivilce ve akneye iyi gelen ürünlerin yerini 30’lu yaşlarda cildinizi nemlendiren, ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan ve kurutmayan ürünler almaya başlar.

Gündüz nemlendiricisi seçimi sırasında içerisinde antioksidan barındıran nemlendiriciler tercih edebilirsiniz. Antioksidanlar cildinizde hasarın azalmasına ve cildinizin korunmasına yardımcı olur. Geceleri ürün tercihiniz ise içerisinde retinoid bulunan cilt bakım ürünlerinden yana olmalıdır. Eğer gençlik yıllarınızda cildinize gerçekten iyi bakmadıysanız cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı vermek için son viraja geldiğinizi size hatırlatmak isteriz.

30’lu yaşlarda cilt bakımı konusunda yaptığınız hataları 40’lı yaşlarda ödemek zorunda kalırsınız. Bu tarz bir durum ile karşılaşmamak için en doğru ve en uygun olan cilt bakım ürünlerini kullanmaya dikkat etmelisiniz. Genel olarak ise içerisinde peptidler ve nem gibi kolajen artırıcı maddelerin yer aldığı cilt bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu dönemde cildinizi temizlemek zannettiğinizden daha önemli ir hal alır. Bunun için aparatlı olan özel yüz temizleme makinelerinin ev için uygun olan modellerini alabilirsiniz. Bu dönemde cildinizin nem kazanmasının ve temizlenmesinin çok önemli olduğunu unutmayın.

50 Yaş ve Üstünde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

50’li yaşlarda artık cildiniz çok fazla yorulmaya başlamış ve sizin cildinize en fazla bakım göstermeniz gereken dönemlerdir. Bu yaşlarda cilt bakımının gerçekten çok büyük önem taşıdığını söyleyebiliriz. En fazla ihtiyaç duyulan şey ise; nemdir. Bu yüzden endişe etmeniz gereken ilk konunun da cildinize nem kazandırmak olduğunu söyleyebiliriz. Serumlar, kremler ve kullandığınız ne kadar cilt bakım ürünü bulunuyorsa içerisinde en fazla neme sahip olanı seçmeniz gerekiyor.

Retinoidler, peptidler veya alfa hidroksi ya da amino asit içeren çok güçlü cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra cildinize yaptıracağınız lazer tedavileri de çok etkili olacaktır. Cildinizi daha genç göstermek adına neredeyse bütün cilt bakım ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Cildinizin hangi yaş gurubunda neye ihtiyaç duyduğunu bilmek sizlere cilt bakımı sırasında büyük bir kolaylık sağlar. Yaşınıza uygun olan cilt bakım ürünleri kullanmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Okumaya Devam Et

Cilt Bakımı

Cilt Tipinize Uygun Bakım Rehberi

Kuru, normal, yağlı, karma veya hassas cilt tipi gibi farklı cilt tiplerinin olduğunu duymuşunuzdur. Peki, sizin cilt tipiniz bunlardan hangisidir?

Photo: stevepb / pixabay

Cilt Tipinize Uygun Bakım Rehberi

Kuru, normal, yağlı, karma veya hassas cilt tipi gibi farklı cilt tiplerinin olduğunu duymuşunuzdur. Peki, sizin cilt tipiniz bunlardan hangisidir? Nasıl bakım yapmalısınız? Bu soruların cevaplarını yazımızda sizlere detaylı bir şekilde vereceğiz.

Cildimizin sağlığımızın en temel göstergelerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Cilt tipinizi mutlaka doğru bir şekilde teşhis etmeli ve ona ihtiyaç duyduğu bakımı vermeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde çok uzun bir süre ek bir çaba göstermeden sağlıklı duran bir cilde sahip olabilirsiniz. Fakat kişinin cilt tipinin zamanla değiştiğini görebiliyoruz. Gençler arasında genellikle normal cilt tipi varken zamanla yaşları ilerlediği zaman bu cilt tipinde değişiklikler olduğunu görebiliyoruz. Bu yüzden cildinizde yaşadığınız değişimleri doğru bir şekilde takip etmeli ve ihtiyaç duyduğu bakımı mutlaka vermelisiniz.

Cilt Tipinin Belirlenmesini Sağlayan Özellikler Nedir?

Cildinizde bulunan nem miktarınızın cilt tipinin belirlenmesinde çok önemlidir. Nem miktarı cildinizin ne kadar elastik ve rahat olduğunu gösterir. Cildinizde yer alan yağ miktarı ise cildinizin yumuşaklığının belirlenmesinde etkilidir. Aynı zamanda cilt hassasiyetinizde cilt tipinizi belirlemede etkili faktörlerin arasında yer alıyor.

Normal Cilt Tipi

Normal cilt tipleri için ne çok yağlı ne de çok kuru diyebiliriz. Bu yüzden en az soruna sahip cilt tipleri olduğu görülmektedir. Normal cilt tiplerinin özellikleri şu şekildedir:

-Cilt bozukluklarına ya çok az rastlanıyor ya da hiç rastlanmıyor.

-Gözenekleri çok zor seçilebilir.

-Hassas değildir.

-Parlak bir görüntüsü vardır.

Cilt tipiniz normal bir cilt tipiyse cildinize çok fazla ekstra bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Yazımızda sonlarında tavsiye ettiğimiz uygulamaları yapmanız yeterli olacaktır.

Karma Cilt Tipi

Cildinizin bazı bölümleri kuru veya normal olabilir. Geriye kalan kısımlar ise yağlıdır. Örneğin T- Bölgesi dediğimiz burun, çene ve alnı kapsayan kısım genellikle yağlı olan kısımdır. Bu cilt tipi karma cilt tipi olarak adlandırılır ve cildinizin bölümlerine farklı şekillerde bakım uygulamanız gerekmektedir. Karma cilt tipinin özellikleri şu şekildedir:

-Siyah nokta oluşumuna çok sık rastlanır.

-Ciltte yer alan gözenekler normale göre daha büyük bir görünüme sahiptir.

-Cildin parlak bir duruşu vardır.

Karma cilt tipine sahip olan kişilerin cilt tipini doğru bir şekilde teşhis etmesi ve buna uygun bir şekilde bakım yapması gerekmektedir. Eğer cildinizin her bölümüne aynı bakımı uygularsanız farklı özelliğe sahip olan bölümler bir süre sonra size sorun çıkarmaya başlayabilir.

Kuru Cilt Tipi

Kuru cilt kuru, mat ve ince bir görünüme sahiptir. Ciltte yağlanma gözükmediği için genellikle sivilceye de çok sık rastlamayız. Yalnız kuru cilt tipine sahip olan kişilerde ölü cilt hücresinin üretimi daha fazladır. Ölü cilt tabasını cildinizden uzaklaştırmadığınız zaman sivilce oluşumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kuru cilt tipinin özellikleri şu şekildedir:

-Cilt genellikle mat olur ve sert bir yapıya sahiptir.

-Gözeneklerin görünmesi neredeyse imkansızdır.

-Kırmızı leke oluşumuyla çok sık karşılaşılır.

-Çizgilerin belirginliği daha fazladır.

-Derinin elastik yapısı da daha az olur.

Kuru cilt tipine sahip olan kişilerde soyulma, çatlaklar, yanma ya da iritasyon gibi sorunlarla çok sık karşılaşılır. Eğer kuruma ilerlerse cilt pul pul olur ve daha sert bir hale gelir. Kuru cildin nedenleri şu şekildedir:

-Yaşlılık ve hormonsal değişimler.

-Genetik yapınız.

-Güneş, soğuk veya rüzgar gibi hava faktörlerine korumasız bir şekilde maruz kalma

-Isıtıcılar ve klima

-UV ışınları

-Sıcak ve uzun şekilde duş almak.

-Kozmetik, sabun ve cilt temizleme ürünlerinin içerikleri.

-İlaçlar

Kuru Cilt Tipine Sahip Olan Kişilerin Yapabilecekleri

-Banyo süresini kısa tutmalısınız.

-Makyaj temizleyicilerinizi ve sabununuzu daha hafif içeriklere sahip olanlardan seçmelisiniz.

-Banyo sonrasında cildinizi ovalamamalısınız.

-Banyo sonrasında zengin nemlendiricilerle cildinizi yumuşatmalısınız. Losyonlara göre kremlerin daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

-Bulunduğunuz odanın çok sıcak ve kuru olmasına izin vermemelisiniz. Mümkün olduğunca hava nemlendirme cihazlarını kullanmaya özen göstermelisiniz.

-Deterjanları veya temizlik maddelerini kullandığınız sırada eldiven takmaya özen gösterin.

Yağlı Cilt Tipi

Yağlı cilt tipi sık sık karşılaşılan cilt tiplerindendir. Bu cilt tipinin en büyük avantajı kırışıklıkların geç oluşmasıdır. Yağlı cilt tipinin belirtileri şu şekildedir:

-Kalın ve parlak duran deri.

-Rahatça görebileceğiniz büyük gözenekler.

-Ciltte çok sık bir şekilde leke, siyah nokta ve sivilce ile karşılaşılması.

Cildinizdeki yağlılık durumu hava koşullarına ve mevsime göre değişiklik gösterebilir. Cildinizin yağ seviyesini yükseltecek şeyler şu şekildedir:

-Stres

-hormonsal değişimler veya ergenlik.

-Sıcak ve nem

Yağlı Cilt Tipine Sahip Olan Kişilerin Yapması Gerekenler

-Ciltlerini gün içerisinde iki defadan fazla yıkamamaları gerekmektedir.

-Cilt temizliği sırasında hafif özelliğe sahip olan temizleyiciler tercih edilmelidir.

-Yağlı ciltlerde sıklıkla sivilce çıkar. Bu sivilcelere dokunmamaları gerekiyor.

-Cilt bakım ürünlerinizi seçtiğiniz sırada içerisinde non-comedogenic yani sivilce yapmayan ibaresinin yer almasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu ibare gözenekleri kapatmadığı anlamına gelir.

Cilt Bakımın Temel Kuralları

-UVB ve UVA ışınlarından cildinizi mutlaka korumanız gerekiyor. Bunun için geniş spektruma sahip olan güneş kremlerini tercih etmelisiniz.

-Güneş ışınlarının direkt gelmesinden sakınmalısınız. Bunun için gözlük, güneş kremleri ve şapka kullanabilirsiniz.

-Sigara cildinizin kararmasına sebep olabilir. Bu yüzden sigaradan uzak durmanız gerekiyor.

-Bol sıvı tüketmelisiniz. Özellikle su içmeye özen göstermelisiniz.

-Yatağa girmeden önce makyajınızı mutlaka çıkarın ve cildinizi her gün nazikçe iki defa yıkayın.

-Cildinizi nemli tutmaya çalışın. Fakat sürekli nemlendirici sürmeyin.

-Sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen göstermelisiniz. Özellikle avakadoyu ve yeşil meyve suyunu diyetinize mutlaka eklemelisiniz. Beslenmenizde gerekli vitamin ve mineralleri aldığınıza emin olmanız gerekiyor.

-Günde 7 – 8 saat uyumaya dikkat etmelisiniz.

-Cildinizde kan dolaşımını artırmaya çalışmalısınız.

Okumaya Devam Et

Cilt Bakımı

2018 Yılında Cilt Bakımınız İçin Almanız Gereken Kararlar

Cildinize gerçekten hak ettiği değeri göstermenizin zamanı geldiğini anlamanız gerekiyor. 2018 yılında cilt bakımınız için almanız gereken kararlar hakkında sizlere bilgi verdik.

Photo: joe137 / pixabay

2018 Yılında Cilt Bakımınız İçin Almanız Gereken Kararlar

Cildinize gerçekten hak ettiği değeri göstermenizin zamanı geldiğini anlamanız gerekiyor. 2018 yılında cilt bakımınız için almanız gereken kararlar hakkında sizlere bilgi verdik. Bu kararları aldığınız zaman cildinizin her zamankinden daha sağlıklı ve canlı görüneceğine emin olabilirsiniz.

1-Eski Makyaj Malzemelerinizden Artık Kurtulun

Eğer son çıkan yeni ürünleri denemeyi düşünüyorsanız bir yıldan daha fazladır kullandığınız ve artık cildinizin sağlığını tehlikeye atacak olan makyaj malzemelerinizle vedalaşmanızın vakti gelmiş demektir. Bu malzemelerin yerine indirimleri takip ederek uygun fiyatlara çok daha kalitelilerini alabilirsiniz.

2-Makyaj Fırçalarınızı Mutlaka Yıkayın

Her gün makyajınızı yapıyor, yatmadan önce makyajınızı temizliyor ve yüzünüzü temizliyor olabilirsiniz. Fakat makyaj fırçalarınızı uzun süre yıkamıyorsanız bu yaptıklarınızın hepsi boşa gidiyor demektir. Bu yıl kendinize fırçalarınızı düzenli yıkama adına bir söz verin ve bu sözü mutlaka uygulamaya başlayın.

3-Kokusuz ve Parfümsüz Olan Ürünler Tercih Edin

Cilde zarar veren kimyasallardan ya da alerjik tepkilerden cildinizi korumak istiyorsanız özellikle teninize süreceğiniz ürünlerin kokusuz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

4-Gözeneklerinizi Tıkama İhtimali Olan Ürünlere Dikkat Edin

Bir ürünün içerisinde ekstra yağ olmaması gözeneklerinizi tıkamayacak anlamına gelmemektedir. Ürünün sülfat, alkol ve silikon içerip içermediği İçindekiler kısmından mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.

5-Omaga 3 Bulunan Besinler Tüketin

İçeriğinde Omega 3 olan besinler cilt neminizi doğal bir şekilde artıracaktır. Cildinizin için gerekli olan ve sağlıklı yağ üretiminin desteklenmesini sağlar. Ceviz, somon balığı ve ıspanağın içerisine yer alan Omega 3 cildinize çok iyi gelecektir.

Okumaya Devam Et

Meraklısına

Genel8 ay ago

Evlilik Programlarının Fenomen Gelin Adayı Hanife’yi Görenler Tanıyamadı

 Esra Erol ve Zuhal Topal’ın programlarında eş arayan gelin adayı Hanife Gürdal estetik yaptırdı. Hanife Gürdal’ın estetikli halini görenler gözlerine...

Genel9 ay ago

Survivor’da büyük sürpriz! Acun Ilıcalı açıkladı

7’den 70′ e herkesi ekranlara kilitleyen ünlü yarışma programı Survivor 2018 yine nefesleri kesti. Acun Ilıcalı  yarışmacılara büyük sürprizi açıkladı. Acun...

Genel9 ay ago

Kıvanç Tatlıtuğ’un aldığı ücrete inanamayacaksınız

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ  , Kenan İmirzalıoğlu’ndan ‘en yüksek ücret’ rekorunu aldı. Tatlıtuğ’un yeni filmi ‘Hadi Be Oğlum’ ilk haftasında...

Genel10 ay ago

Hızlı Yemek Yeme Alışkanlığı Olanlar Dikkat Etmeli

Hızlı yemek yeme sağlığınız için çok zararlı olacak bir alışkanlığa dönüşebilir. Hızlı yemek yiyen kişiler genellikle bu durumlardan şikayetçidir.

Genel1 sene ago

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Düğününüzde Kullanabileceğiniz En Özel Parfüm Önerileri

Genel1 sene ago

Aldatmanın Nedenleri

Klinik psikologu olan Kayla Knopp yaptığı araştırmalar sonucunda aldatmanın nedenlerini belirlemiştir. Yazımızda sizlere aldatmanın nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.

Genel1 sene ago

2017’nin En Rüküşleri

Bazı kadınlar yıla tarzıyla damga vurmayı başarırken bazı kadınlar ise kötü görünümleriyle akıllardan çıkmaz. Yazımızda sizlere 2017’nin en kötü rüküşleri...

Genel1 sene ago

2017 Yılında En Fazla Konuşulan Moda Olayları

İntihal iddiaları, ayrılık haberleri, muhteşem defileleri ve heyecanlı yeni gelişmeleriyle moda dünyasında muhteşem bir yılı geride bıraktık.

Genel1 sene ago

Hamile Kalma Yollarını Arayan Kişiler İçin En İyi Yollar

Neredeyse bütün kadınlar kendisini tam olarak hazır hissettiği dönemlerde çocuk sahibi olmak isterler. Siz de hamile kalmaya karar vermiş olabilirsiniz.

En Çok Merak Edilenler

Copyright © 2018 Meraklı Kızlar Burada